Žalba, koja je sinoć uložena, na odluku Osnovnog državnog tužilaštva Cetinje, da se Veselinu Veljoviću ukine tužilačko zadržavanje je odbijena.
Njemu je određeno zadržavanje zbog opasnosti od ponavljanja krivičnog djela i od uticaja na svjedoke. Informaciju o hapšenju Veljovića objavio je na Tviteru premijer Zdravko Krivokapić.
- Obavještavam javnost da su brzom akcijom policije, koju sam naložio, upravo stavljene lisice na ruke Veselina Veljovića"- napisao je Krivokapić na Tviteru.
Savjetnik predsjednika Crne Gore, Veselin Veljović, kazao je da se osjeća dobro nakon hapšenja i da nema prigovora na tretman policijskih službenika u zgradi policije. To je saopšteno iz Građanske alijanse (GA), čiji su predstavnici obavili razgovor sa njim.