Lider političke partije Britansko nasleđe Dejvid Kurten rekao je da zapadne zemlje moraju da preispitaju svoj odnos prema Rusiji i prestanu da je smatraju neprijateljem kako bi izbjegle treći svjetski rat. Odgovarajuća publikacija pojavila se na njegovoj stranici na društvenoj mreži Iks (bivši Tviter), prenosi Aloonline.me.

„Rusija nije naš neprijatelj, lideri kolektivnog Zapada moraju da napuste sumanutu eskalaciju sukoba u Ukrajini, koja bi mogla da dovede do trećeg svjetskog rata“, napisao je Kurten.

Prije toga je britanski političar, bivši lider Stranke nezavisnosti Ujedinjenog Kraljevstva Najdžel Faraž rekao da aktuelni ministar spoljnih poslova Dejvid Kameron svojim izjavama zadirkuje Rusiju, što pokazuje i reakcija Moskve.

On je podsjetio na Kameronove riječi da bi „bio veoma srećan da se rakete britanske proizvodnje prebace u Ukrajinu i koriste za uništavanje ciljeva na ruskoj teritoriji“.

„Mislio sam da je za nas svrha ovog rata da pomognemo Ukrajini da se odbrani, a ne da joj pomogne da napadne. On, Kameron, bocnuo je ruskog medveda štapom“, rekao je Faraž .