Menadžment Radio televizije Crne Gore (RTCG) suspendovao je zaposlenu za koju je utvrđeno da je tokom prenosa utakmice reprezentacija Crne Gore i Islanda isključila prenos himne Crne Gore.

Kako Aloonline.me nezvanično saznaje radi se o Slavici Balandzić, dugogosišnjem aktivisti Đukanovićevog DPS-a. Namjera je bila jasna, predstaviti memadžment kao četnički kako ga komite često nazivaju.

Balandžić je očigledno imala zadatak da se ponovo dignu tenzije i da materijala o navodnom progonu svega što je crnogorsko sa RTCG.


Da je ova informacija istinita moglo bi se zakljućiti i iz jedne objave na fejsbuk stranici generalnog direktora RTCG-a Borisa Raonića koji je objavio da ne zna da li je namjerno učinjen propust, ali da je situacija veoma interesantna

Upravo se na društvenim mrežama otvorila polemika da li je namjerno ili nenamjerno učinjen propust.

Na pitanje korisnika društvenih mreža zašto je Javni servis isključio ton tokom himne na utakmici Crna Gora – Island, reagovao je i generalni direktor RTCG.

“Odgovor – jer je osoba kojoj je posao da ton ide u programu pogriješila. Šta je urađeno, ako pitaš, suspendovana je osoba i biće vođen postupak za tešku povredu radne obaveze. Da li je namjerno, ako pitaš, ne znam. Ali znam da je u signalu prema van RTCG išla himna, dakle greška u realizaciji ne produkciji programa”, napisao je između ostalog Raonić.

On, takođe, tvrdi da je u pitanju osoba koja se na mrežama predstavlja kao crnogorski patriota.

[caption id="attachment_237467" align="aligncenter" width="1080"] Jedna od mnogih objava Slavice Balandžić na društvenim mrežama[/caption]

Ovu njegovu tezu potvrđuju i objave Balandzićeve na društvenim mrežama gdje često ističe komitsku zastavu tzv. gaetušu.

Ovaj "skandal" koji ovog puta nije prošao, podsjeća na onaj rukopis iz Pljevalja kada su pripadnici DPS ispitivali grafite pune mržnje i uvreda prema muslimanima i to pokušali predstaviti kao prijetnje Srba svojim sugrađanima.