Ona je poručila da tom prilikom nije zloupotrijebila djecu u političke svrhe te da je mišljenje Zaštitnika etiketira i diskriminiše. Vujović se tim povodom obratila na svom Fjesbuk profilu, pod naslovom „Očigledna diskriminacija Crnogoraca“.

Njeno reagovanje prenosimo integralno.

Poštovani g-dine Bjekoviću i gospođo Mijušković, kao neko ko je položio tri stručna ispita odlično znam koja su vaša prava i obaveze. S obzirom da ste pokrenuli izviđajni postupak, a kako sam bila direktni učesnik događaja 9.05. pitam Vas da li ste u postupku dobili konkretne informacije od mene lično? Da li ste čuli i vidjeli mišljenje roditelja? Da li ste imali plan i program SUBNOR-a? Nijeste!

Djeca su bila dio programa vezanog za 08.05. u školi, gdje je prezentovan film, koji su učenici u saradnji sa mnom sami realizovali, čime su naše aktivnosti u školi završene.

Postavlja se pitanje, da li sam van nastave bila u obavezi da obavijestim direktora škole o mojim aktivnostima van škole? NIJESAM, ali sam to isto uradila iz postovanja prema ustanovi u kojoj radim.

Kao dio SUBNOR-a ja i djeca smo u svojstvu građana, uz predhodnu SAGLASNOST RODITELJA, NERADNOG DANA , učestvovali u jednoj manifestaciji SUBNOR-a, čiji smo dio, koja je obilježena prigodno, polažući vijence na spomenik palim borcima.

Da li smo šetali od spomenika Sv. Petra do Skupštine gdje nas je čekao autobus da bi otišli na brdo Gorica? Da, jer drugog načina nijesmo imali kako bi do istog i došli.

Kako je samom dogadjaju prišla grupa građana, NEPOZVANA OD SUBNOR-a, prilikom puta prema Skupštini, nijesmo bili u prilici da odmah uđemo u autobus. Zajedno sa djecom sklonili smo se kod spomenika kralja Nikole i sačekali da organi bezbjednosti uklone ogradu kako bismo prošli ka autobusu.

Na spomeniku na Gorici smo sa predsjednicima SUBNOR-a i UBNOR-a g-dinom Zuvdijom Hodžićem i g-dinom Stevanom Radunovićem položili vijenac, uz pjesmu “Po šumama i gorama”, čime su naše aktivnosti završene.

Niti ja, niti djeca, kao GRAĐANI, nijesmo dali nikakvu političku ili drugu izjavu, osim poruke od jedne djevojčice koja je kao dio SUBNOR-a porucila da “antifašizam nije prošlost, već budućnost Crne Gore”, što ne smatram nikakvom spornom izjavom .

Vama hvala na ovakvom mišljenju, ali ako već radite svoj posao transparentno, kao neko ko štiti interese građana i njihova ljudska prava, onda ste moja itekako pogazili, jer me etiketirate i diskriminišete bez predhodno utvrđenih činjenica.

Još bi mi bilo draže da ste isto ovo mišljenje dostavili meni kao učesniku događaja, a ne da o njemu saznajem putem medija, kao i da ste se izjasnili po čijem nalogu ste reagovali, posebno jer branite interese djece, oglašavate se tek poslije 4 mjeseca, a indikativno je i to što svoje misljenje iznosite pred sami moj povratak u učionicu.