Njemački kancelar Olaf Šolc nazvao je smiješnim intervju ruskog predsjednika Vladimira Putina sa američkim novinarom Takerom Karlsonom. On je to izjavio tokom sastanka sa američkim predsjednikom Džoom Bajdenom, a njegov transkript je objavljen na sajtu Bijele kuće.

„Vidjeli smo smiješan intervju sa Putinom. On uvijek govori mnogo laži o istoriji ovog rata“, rekao je njemački kancelar.

Njemački političar je istu tezu iznio na svojoj stranici na društvenoj mreži Iks i izjasnio se za podršku Ukrajini.

Putinov intervju sa Karlsonom pojavio se na sajtu reportera u noći na petak, 9. februara. U svojoj video poruci nakon intervjua, Karlson je istakao da su ga pogodile riječi o Putinovoj spremnosti za mirno rešavanje sukoba u Ukrajini. Putinov razgovor sa američkim novinarom trajao je dva sata i šest minuta, a za to vrijeme je šef države odgovorio na oko 60 pitanja svog sagovornika.

Kako je napomenuto u Kremlju, Karlson nije unaprijed poslao pitanja za intervju Putinu. Prema riječima predsjedničkog pres sekretara Dmitrija Peskova, za Kremlj je glavno u intervjuu da će se šef države čuti na Zapadu.