Proslavljeni srpski rukometaš Dane Šijan izjavio je za Adria Televiziju da i pored višegodišnjeg pritiska i nadzora od strane bezbjednosnih struktura ostaje dosljedan svojim prijateljima i narodu.

„Nalazim se već duže vrijeme na udaru crnogorske službe i još jedne regionalne strukture koje očigledno ne mogu da prihvate činjenicu da je srpski narod i dalje spreman da brani svoja prava i svoju slobodu,“ rekao je Šijan.

On je podsjetio da mu je zabranjen ulazak u Crnu Goru, što, kako je istakao, jasno pokazuje da je bezbjednosni sektor i dalje zarobljen i usmjeren protiv Srba. „To je najbolji dokaz da i pet godina nakon promjene vlasti taj aparat funkcioniše na starim osnovama,“ naglasio je.

Šijan je dodao da mu je čast što je prijatelj i saborac Milana Kneževića, Andrije Mandića i slobodnih srpskih novinara. „To prijateljstvo me ne plaši, već obavezuje,“ rekao je on.

Proslavljeni rukometaš naglasio je da nikada nije odustajao, ni u najtežim trenucima, pa neće ni sada. Upravo zbog svojih veza i javnog istupanja, kaže, danas je meta praćenja i u Beogradu.

„To pokazuje da se mehanizmi starog režima i dalje koriste kako bi se obračunali sa svima koji misle srpski i bore se za istinu,“ poručio je Šijan.

Zaključio je da ovo nije lična, već opšta borba za dostojanstvo naroda. „Neću odstupiti, ma koliko pritisaka bilo. Ostajem uz svoj narod, uz borbu za prava i slobodu, i niko me u tome neće pokolebati,“ rekao je on u izjavi za Adria TV.