Urbanističko građevinska inspektorka Ministarstva urbanizma i državne imovine zabranila je gradnju buduće desetospratnice sa turističkim apartmanima “Avangard”, koju grade Budvani, uz objašnjenje da je iskopom temeljne jame ugrožen susjedni poslovno apartmanski kompleks “ Porto Budva”. Kompleks Porto Budva gradi kopmanija Alart centar izvjesnog Nasera Ramaja, Albanca sa Kosova i Metohije, piše portal Na dlanu.

Prema tvrdnjama izvora tog portala, problem nije u “potkopavanju” susjednog kompleksa Porto Budva, već u tome što će desetospratnica zakloniti pogled sa objekta koji gradi Naser Ramaj. Ukoliko je navedeno istina, ispada da država (urbanističko građevinska inspektorka Ministarstva prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine ), štiti interese preduzimača sa Kosova i Metohije Nasera Ramaja, na štetu državljana Crne Gore i mještana Budve!

Do ekspertske analize slučaja, naravno, strahovanje da neko u Vladi štiti interese strane kompanije nauštrb domaćih preduzimača ostaje na nivou sumnje ali indikativno je da resorni ministar Janko Odović ne može da zaustavi Turke koji grade Mia Investment a ekspresno se blokira gradnja našim državljanima, zaključuje se u tekstu ovog portala.