Ovih dana održava se konkurs za izbor predsjednika i četiri člana Savjeta Agencije za elektronske komunikacije i poštansku djelatnost, a petak je poslednji dan za predaju dokumentacije.

Kao što se dalo pretpostaviti, interesovanje je ogromno imajući u vidu da se na tim funkcijama ima malo ili gotovo nimalo posla, a da su privilegije – kao što su visoka plata, svaki mjesec varijabila, službeni auto, poslovna kartica za izlaske po restoranima – velike.

Jedan od kandidata je, kako saznaje BORBA, dosadašnji izvršni direktor ove Agencije, Darko Grgurović.

Grgurović je prepoznat kao istaknuti član DPS-a koji je progonio sve zaposlene koji nisu glasali bivši režim, a posebno učesnike litija.

„Poseban progon su osjetili učesnici litija, pa imamo primjer da se fakultetski obrazovan čovjek raspoređuje na mjesto sa srednjom školom, jer je bio na litijama. Koliko su bili nezavisni najbolje ilustruje progon od strane izvršnog direktora Grgurovića svih onih koji, na njegov poziv, nisu htjeli da izađu do 11:30h na izbore i glasaju DPS”, ispričao izvor.

Pored toga, podsjeća on, Grgurović je prepoznat i po zloupotrebi državnih resursa, a o čemu su, u prethodnom period, izvještavali mediji.
„Grgurović je svaki mjesec sam sebi isplaćivao varijabilu u iznosu od 600 eura, zloupotrebljavao službeni automobil, imao karticu kojom je plaćao visoke račune u podgoričkim kafićima i restoranima“, dodao je on.

Grgurovic je nekada učestvovao i u kampanjama DPS-a, a što se može vidjeti u prvih 30 sekundi ovog videa.

Ono što je takođe interesantno jeste da će se na pomenuti konkurs, između ostalih, prijaviti, ako se do sad već nisu prijavili, svi trenutni funkcioneri EKIP-a izabrani za vrijeme vladavine DPS: predsjednik Savjeta Branko Kovijanić, član Savjeta Vladan Đukanović, izvršni direktor Darko Grgurović, pomoćnici izvršnog direktora Boris Jevrić, Pavle Mijušković, Danka Milicević…

Na konkurs će se, saznaje se, javiti i trenutna pomoćnica ministra za oblast elektronskih komunikacija, Marinela Lazarević, kao i njeni prethodnici Dejan Jovanović i Srđa Mihaljević.

„Iako im poslanici nijesu izglasali 3 godine uzastopno izvještaje o radu i finansijske izvjšstaje, pomenuta gospoda, od istih tih poslanika, očekuje podršku”, zaključio je izvor portala Borba.