Toplotni talas koji se širi u Evropu sredinom iduće sedmice zahvatiće čitav Balkan, a najtoplije će biti u oblasti Mediterana koji obuhvata Grčku, Tursku i Jadran, pokazuju prognoze evropskih meteoroloških službi.
Kako navode, nagli skok dnevnih temperatura i preko 40 stepeni, kao i opasnost od pojave požara očekuje se od sljedeće srijede.
https://aloonline.me/vijesti/vrijeme-prognoza-suncano-toplo/
Evropski mediji navode da je toplotni talas već zahvatio Portugaliju, u kojoj već bukte požari na 36 lokacija,
proglašen je visok stepen opansosti i upozoreni su građani da zajedno sa vatrogascima rade na suzbijanju ove pošasti. U toj zemlji je u vatrenim stihijama do sada povrijeđeno najmanje 29 osoba, nekoliko manjih sela je evakuisano, a desetine kuća su pretrpje štetu.
Prema prognozama, Crnu Goru će toplotni talas zahvatiti u četvrtak kada se očekuju natprosječne temperature za ovo dioba godine.
Brojni meteorolozi najavili su da će ovo ljeto biti nezapamćeno i da će se trend rasta prosječnih ljetnjih vrijednosti temperatura nastaviti.
Ljepša strana očekivanih visokih temperatura je da će temparatura mora biti oko 26 stepeni što se smatra idealnom toplotom morske vode za kupanje.