Predsjednik Vlade Crne Gore Zdravko Krivokapić pred specijalnom tužiteljkom Lidijom Vukčević jutros je u svojstvu građanina dao izjavu povodom ranijih tvrdnji da mu se spremalo hapšenje u slučaju da je potpisao Temeljni ugovor sa Srpskom pravoslavnom crkvom (SPC) u Beogradu, nezvanično je potvrđeno Televiziji Crne Gore (TVCG) u SDT-u, prenosi portal RTCG.
Podsjećamo, SDT je formiralo predmet nakon što je Krivokapić na Televiziji Vijesti utvrdio da se spremalo njegovo hapšenje zbog, kako je tada kazao, veleizdaje i potpisivanja protivustavnog Temeljnog ugovora.
Na pitanje ko bi ga uhapsio, rekao je da bi to bio glavni specijalni državni tužilac Milivoje Katnić.
Inače, Katnić je krajem jula kazao da postoji zakonska mogućnost da se situacija u vezi sa saslušanjem premijera Krivokapića prepusti Specijalnom policijskom odjeljenju (SPO), koje bi predsjednika Vlade moglo prinudno da dovede, kao svakog građanina.