U Crnoj Gori jutros se saobraća po uglavnom suvim putevima, saopštili su iz Auto-moto saveza Crne Gore (AMSCG) i upozorili na moguće sitne odrone.
Iz AMSCG su kazali da je na sjeveru po kotlinama i duž riječnih tokova smanjena vidljivost. Oni su savjetovali vožnju prilagođenu uslovima i stanju na putu.
[caption id="attachment_141953" align="alignnone" width="1600"]
Aloonline.me[/caption]
Na regionalnom putu R-3 Pljevlja-Metaljka zbog asfaltiranja, saobraćaj će biti obustavljen za sva vozila od deset do 14 sati. Zbog izgradnje bulevara od raskrsnice Podgorica-Cetinje-Nikšić do Komanskog mosta saobraćaj je promijenjen sa dvosmjernog na jednosmjerni.
Zbog rekonstrukcije magistralnog puta M-5 Rožaje-Špiljani saobraćaj će biti obustavljen za sva vozila od devet do 15 sati. Na magistralnom putu Mihajlovica-Ranče-Pljevlja saobraćaj će biti obustavljen od 14 do 18 sati zbog rekonstrukcije puta.
Na regionalnom putu R-13, od petlje Mateševo do istoimenog naselja, zbog rekonstrukcije režim saobraćaja biće promijenjen sa dvosmjernog na jednosmjerni, a odobrava se i povremena i totalna obustava saobraćaja, ne duže od 15 minuta.
Na magistralnom putu M/1 Perast-Ljuta zbog održavanja 11. Bokeškog triatlona, saobraćaj će biti obustavljen za sva vozila u period od osam do devet, i od deset sati i 45 minuta do 13 sati.