“Ovi objekti će, pored zadovoljavanja stambenih potreba zaposlenih, ujedno i upotpuniti naučnoistraživačke prostorne kapacitete Univerziteta Crne Gore, kao i unaprijediti kvalitet života građana u ovom dijelu grada. Prostor će se prije svega unaprijediti humanizovanjem krova podzemne garaže, pretvarajući ga u zeleni javni prostor, čime se nastavlja kontinuirana i prepoznatljiva aktivnost oplemenjivanja zelenih površina Univerziteta Crne Gore”, navode iz UCG.

https://aloonline.me/vijesti/bratic-demantuje-sukob-vlada/

U skladu sa realizacijom objekata, Univerzitet Crne Gore je raspisao nagradni međunarodni konkurs za izradu arhitektonskog rješenja stambeno-poslovnih objekata i podzemne garaže u okviru DUP-a „Univerzitetski centar“.

[caption id="attachment_47356" align="alignnone" width="1000"] UCG[/caption]

“Cilj ovog konkursa je odabir najkvalitetnijeg arhitektonskog rješenja, kojim se teži unaprijediti kvalitet stanovanja i stvoriti novi tip savremenog stanovanja. Izabrano i nagrađeno arhitektonsko rješenje će biti detaljno razrađivano kroz naredne dvije faze, izradu Idejnog i Glavnog projekta”, zaključuje se u saopštenju.

;t=1s