Mlatović je kazao da se vidno izdvajaju četiri dijela.
– Prvi je dolazak pandemije i uvodjenje lockdown-a, koje je u aprilu i maju prošle godine dovelo do povećanja broja nezaposlenih za skoro sedam hiljada –napisao je Milatović.
Prema njegovim riječima, drugi dio koji se izdvaja je kraj katastrofalne ljetnje sezone u prošloj godini, kada je veliki broj preduzeća odlučio da otpusti jedan broj radnika koje bi inače ranije zapošljavao u toku cijele godine i kada je u oktobru i novembru porastao broj nezaposlenih za skoro četiri hiljade.
Time je od početka pandemije do kraja prošle godine broj nezaposlenih na ZZZ porastao za ukupno skoro 12 hiljada.
[embed]https://twitter.com/JakovMilatovic/status/1446954557133701126?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1446954557133701126%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fdan.co.me%2Fvijesti%2Fekonomija%2Fmilatovic-od-maja-smanjen-broj-nezapolenih-za-oko-2-5-hiljade-5086943[/embed]
– Naredni skok se desio u februaru i martu ove godine, kada je nova Vlada u okviru paketa podrške inicirala dodatnu novčanu podršku za nezaposlene koji su registrovani na Zavodu. Ova mjera podrške motivisala je jedan broj ljudi koji su do tada bili u sivoj zoni, i ostalih, da se prijave na Zavod, čime je u februaru i martu broj nezaposlenih na ZZZ porastao za osam hiljada – rekao je Milatović.
On je poručio da je najvažnije da od maja ove godine broj nezaposlenih na Zavodu u kontinuitetu pada, svakog mjeseca.