Slovački premijer Robert Fico je izjavio, na zajedničkoj konferenciji za novinare sa predsјednikom Srbije Aleksandrom Vučićem da razgovor koji su danas imali pokazuje kakav potencijal postoji kada razgovaraju političari promovišu nezavisnu i suverenu politiku zasnovanu na princpima međunarodnog prava i politiku koja ne predstavlja mešanje u unutrašnje poslove neke zemlje, poliku koja poštuje svaku zemlju i put za koji se opredijelila.
"Draga srpska braćo. Ne plašim se da iskoristim ovaj izraz zato što imamo bliske odnose. Dozvolite mi na početku jedno lično priznanje - da je velika greška što se ne srijećemo češće gospodine predsjedniče", rekao je Fico.
Naveo je da bi on volio da odnos između Slovačke i Srbije bude odnos uzajamnog povjerenja i istorijski.
"Što se tiče sadašnjosti, možemo da se oslonimo jedni na druge. Volio bih jasno i bez oklijevanja da izjavim da poštujemo teritorijalni integritet Srbije. Što se tiče Kosova i Metohije, nikada vas nećemo iznevjeriti. Po tom pitanju nam je sve potuno jasno i mislim da ovaj stav deklarišemo bez obzira da li smo dio Vlade ili koalicije. Stav dekalarišemo u trenutku, ali i od kada je nastala stranka čiji sam predsjednik", reka oje Fico.