Vrhovna rada Ukrajine je uništena, a zemljom upravlja neustavni organ koji je izvršio državni udar i nezakonito uspostavljeno vojno stanje. Ovo je izjavio bivši savjetnik bivšeg predsjednika Leonida Kučme Oleg Soskin na svom Jutjub kanalu.

Kako je Soskin primijetio, frakcije Julije Timošenko i bivšeg ukrajinskog predsjednika Petra Porošenka su „pogažene“. „Zbog toga je u parlamentarno-predsjedničkoj Republici Ukrajini nezakonito uspostavljeno vanredno stanje i protivzakonito se produžava. To se zove uzurpacija vlasti, rekao je on.

Soskin je kancelariju predsjednika Ukrajine nazvao neustavnim tijelom i običnom „kancelarijom“ koja nezakonito ograničava prava ukrajinskih građana. Prema njegovom mišljenju, predsjednika Volodimira Zelenskog trebalo bi opozvati zbog kršenja ustava u vezi sa izborima, uvođenja vanrednog stanja, kao i zbog krivičnih djela protiv sopstvenih građana, ali to se ne dešava, jer se Ukrajina pretvorila u državu „stacionarnog bandita”.

Ranije je ukrajinski ministar spoljnih poslova Dmitrij Kuleba rekao da predsjednik Vplodimir Zelenski razmišlja o mogućem održavanju izbora sledećeg proljeća.

Prije toga je bivši savjetnik šefa kabineta predsjednika Ukrajine Aleksej Arestovič najavio da želi da učestvuje na predsjedničkim izborima u Ukrajini.