DPS će danas predati Skupštini inicijativu o smjeni Andrije Mandića aktuelnog predsjednika Parlamenta, kazao je poslanik DPS-a Mihailo Anđusić.
- U svakom slučaju uputićemo inicijativu svim partijama u parlamentu i vidjećemo nakon toga da li će ona dobiti potrebnu većinu da uđe u dnevni red i kakav će biti epilog svega toga potencijalno na plenarnoj sjednici – kazao je Anđušić.
On je kazao i da očekuje da sve stranke, prije svega parlamentarne opozicije, aktivno učestvuju u tome i potpišu jednu takvu inicijativu.
Konferenciju za novinare DPS je ovim povodom zakazao za 14 sati i 30 minuta.
Podsjećamo, DPS je ranije SDT-u podnio krivičnu prijavu protiv Mandića zbog isticanja trobojke u skupštinskom kabinetu. Tu prijavu su potpisala 22 poslanika Parlamenta od ukupno 81.
Mandić se juče sastao sa predsjednikom RS Miloradom Dodikom zbog čega su negodovali iz opozicije, a ispred Parlamenta grupa građana je organizovala protest.