Nafta najskuplja od 2008. godine, nažalost očekujemo dodatna povećanja cijena, koja mi kao vlada nemamo zakonski okvir da ograničimo, napisao je Milojko Spajić, ministar finansija i socijalnog staranja, na Tviteru.



- Nadamo se da će parlamentarci iz 3. puta shvatiti zašto je bitno da se izglasa zakon o akcizama, i time omogući smanjenje do 20 odsto u ovakvim situacijama - navodi Spajić.


Podsjetimo, Vlada Crne Gore je, na 60. sjednici utvrdila Predlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o akcizama.



- U cilju obezbjeđenja stabilnosti cijena naftnih derivata kao i zaštite životnog standarda građana usljed njihovog povećanja na svjetskom tržištu, odredbama predloženog zakona daje se mogućnost Vladi da donese odluku o umanjenju iznosa akcize do 20 odsto, za bezolovni benzin i gasna ulja, na period od mjesec dana - naveli su tada iz Vlade.