Međunarodna potjernica raspisana je i za odbjeglom bivšom specijalnom državnom tužiteljkom Lidijom Mitrović, nakon što je njeno ime aktivirano u sistemu Interpol.

Postupak za međunarodnu potragu okončan je nakon što su nadležni organi sproveli propisanu proceduru, čime su stvoreni uslovi da potjernica bude aktivirana i na međunarodnom nivou.

Mitrović je krajem maja prošle godine pravosnažno osuđena na kaznu zatvora u trajanju od sedam mjeseci zbog zloupotrebe službenog položaja u predmetu „Klap“. Kako se nije dobrovoljno javila na izdržavanje zatvorske kazne, nadležni organi su započeli potragu za njom.

Iz policije je saopšteno da se preduzimaju sve zakonom propisane mjere i radnje u cilju njenog pronalaska i dovođenja na izdržavanje kazne. Nakon što su se pojavile sumnje da se osuđena bivša tužiteljka dala u bjekstvo, pojašnjeno je da policijski službenici nisu imali obavezu postupanja sve do momenta kada je izdat nalog za prinudno dovođenje.

Nalog za prinudno privođenje izdao je Osnovni sud u Podgorici, koji je policiji dostavljen 19. januara. Od tog dana pa do 2. februara, policijski službenici su Mitrović tražili na svim poznatim adresama, s ciljem njenog upućivanja na izdržavanje izrečene sedmomjesečne zatvorske kazne.