Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je da je uhapšen osumnjičeni za zločine počinjene u maju 1999. godine na Kosovu i Metohiji nad pripadnicima Vojske Jugoslavije.

Zbog sumnje da je počinio zločine nad zarobljenim pripadnicima Vojske Jugoslavije u maju 1999. godine na KiM, uhapšen je F. K.

Dačić kaže da se osumnjičeni tereti za zločine počinjene u maju 1999. godine u reonu sela Košare na Kosovu i Metohiji nad pripadnicima tadašnje Vojske Jugoslavije.

- Policijski službenici Službe za otkrivanje ratnih zločina uhapsili su, i uz krivičnu prijavu za izvršeno krivično djelo ratni zločin nad zarobljenicima, priveli na saslušanje i dalje postupanje Tužilaštvu za ratne zločine, osumnjičenog F.K. (56) - naveo je Dačić u saopštenju MUP-a Srbije.