Imenovanje lidera Nove srpske demokratije Andrije Mandića za predsjednika Skupštine Crne Gore je znak da će doći do procesa stabilizacije ideja koje su bile dio ideologije stranaka koje su činile parlamentarnu većinu nakon 30. avgusta 2020. godine, ocijenio je politikolog Vladimir Pavićević.

On je rekao da je učvršćivanje ovih ideja počelo nakon vanrednih parlamentarnih izbora održanih 11. juna u Crnoj Gori, a da je prethodne tri godine slabio uticaj DPS-a.

„Kada govorimo o uticaju na biračko tijelo, svi akteri pobjede su ojačali u poređenju sa uticajem DPS-a, na čijem je čelu donedavno bio nekadašnji predsednik Crne Gore Milo Đukanović“, rekao je Pavićević za "Tanjug" a prenosi beogradski Alo.rs.

Pavićević je rekao da mu je žao što u novoj crnogorskoj vladi koju vodi predsjednik Pokreta Evropa Sad Milojko Spajić nema lidera građanskog pokreta URA Dritana Abazovića.
„Abazović je najveći heroj procesa razvlašćivanja bivšeg predsjednika Crne Gore Mila Đukanovića i DPS-a, na čijem čelu je bio. Upravo je Dritan politička ličnost koja je donijela tu prevagu na ovu stranu, i on je u tom smislu bio veoma važan“, rekao je Pavićević i ocijenio da je Abazović pokrenuo najveću borbu protiv mafije u istoriji Crne Gore.