Predlog je podnijela Socijalistička narodna partija (SNP).

Protiv su bili članovi iz Demokratske partije socijalista (DPS) i Liberalne Liberalne partije (LP).

Dragan Ivanović (SNP) je, obrazlažući predlog, saopštio da se predsjednik pojavio na Cetinju, uoči istoličenja mitropolita Joanikija koje je održano 5. septembra na Cetinju, što je dalo povod velikom broju građana da dođu tamo.

Smatra da je to usložilo problem i ako tim aktivnostima rukovodi predsjednik ili njegov savjetnik izazvalo je strah da će se tamo desiti nešto što ne bi bilo dobro za sve građane.

„U jednom trenutku Mitropolija crnogorsko-primorska, shvatajući situaciju, moli vjernike da ne dolaze na ustoličenje jer bi to tek usložilo situaciju. Bilo je za očekivati da predsjednik odustane od dolaska na Cetinje i da vjersku zajednicu pusti da obavi ustoličenje… Dobro je što su vjernici MCP shvatili situaciju i odazvali se pozivu mitropolita da ne dolaze“, naveo je Ivanović.

Istakao je da bi bilo dobro da se predlog nađe pred Ustavnim sudom i da on odluči da li je predsjednik prekršio Ustav.

„Mi smatramo da jeste. Očekujemo da će ova inicijativa dobiti podršku Odbora, a zatim i plenuma“, kazao je Ivanović.