Ruske vojne i specijalne službe preduzimaju sve mjere kako bi obezbijedile mirno obilježavanje 80. godišnjice pobjede u Drugom svjetskom ratu u Moskvi, uprkos sve češćim napadima ukrajinskih dronova u ruskim regionima, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
"Naše službe, naša vojska preduzimaju sve mjere kako bi se osiguralo da proslava velike pobjede protekne u spokojnoj, stabilnoj i mirnoj atmosferi", rekao je Peskov novinarima.
Na pitanje da li će tokom obilježavanja Dana pobjede nad fašizmom biti ograničavanja komunikacija u Moskvi, Peskov je rekao da će to biti primijenjeno prema potrebi.
"Ne. Ovo se radi po potrebi", rekao je Peskov, odgovarajući na pitanje novinara da li postoje određeni vremenski intervali kada će se primijetiti poteškoće u radu mobilnog interneta.
Centralni događaj u proslavi 80. godišnjice Dana pobjede nad fašizmom biće velika vojna parada na Crvenom trgu u Moskvi 9. maja, u kojoj će učestvovati vojnici, tenkovi, avioni i druga vojna oprema.
Peskov je ranije rekao da se očekuje da će vojnoj paradi, uz ruskog predsjednika Vladimira Putina, pratiti i više od 20 šefova država i vlada.