Nova sezona u NBA samo što nije počela, a u noći između utorka i srijede po srednjoevropskom vremenu startovale su predsezonske utakmice, kao priprema za najjaču ligu na svijetu. Već na početku smo imali vatreni uvod u ono što nas očekuje u Sjedinjenim Državama, pošto je utakmica aktuelnog šampiona Milvokija protiv Memfisa prekinuta prije početka poslednje četvrtine zbog alarma za požar.
Momentalno je utakmica prekinuta pri rezultatu 87:77 za "grizlije", a zbog duge pauze čelnici NBA lige su odlučili da neće biti nastavljena.
Navijači na tribinama, koje su bile djelimično popunjene, morali su da se evakuišu, baš kao i igrači, zbog čije bezbjednosti je označen kraj posle 36 minuta.
U tom trenutku ubjedljivo najefikasniji bio je igrač Memfisa Dža Morant sa 27 poena, šest skokova i četiri asistencije, dok na drugoj strani nije bilo najboljeg igrača prošlosezonskog finala Janisa Adetokumba.
Dežurne vatrogasne ekipe došle su na lice mjesta, ali, srećom, nije bilo potrebe da intervenišu.
Prethodno je Njujork na krilima Džulijusa Rendla (20 poena i devet skokova) savladao Indijanu rezultatom 125:104, Čikago bulsi su bili ubjedljivi protiv Klivlenda (131:95), dok je u košgeterskom obračunu sa Vašingtonom, Hjuston izašao kao pobednik – 125:119.