Ona je istakla da je oko šest hiljada gostiju smješteno u hotelima, dok ostali borave u privatnom smještaju.

"Najviše je gostiju iz regiona, a slijede Rusija, Ukrajina, Poljska i Mađarska”, rekla je Terzić agenciji Mediabiro.

[caption id="attachment_14643" align="aligncenter" width="916"] youtube/screenshot[/caption]

Ona je kazala da su u svakodnevnoj komunikaciji sa cjelokupnom turističkom privredom.

"I izdavaoci privatnog smještaja i hotelijeri su zadovoljni tokom sezone s obzirom na to da je postojao strah zbog epidemije. Međutim, ispalo je mnogo bolje nego što smo se nadali. Što se tiče smještajnih kapaciteta, postoji veliko interesovanje i za naredni period. Kada govorimo o postsezoni, ako zdravstveni uslovi dozvole, vjerovatno će se taj trend rasta nastaviti ili bar zaustaviti na ovom procentu", navela je Terzić.

Ona je najavila i manifestacije do kraja ljeta.

"Trenutno se u Herceg Novom održava Međunarodni sajam knjiga, a nakon toga slijedi Montenegro film festival. Potom imamo Gitar art festival, a krajem avgusta i festival elektronske muzike", rekla  je Terzić.

Menadžer hotelske grupacije Carine Iberostar, Vlado Popović, saopštio je da su zadovoljni tokom ljetnje turističke sezone.

"Popunjenost hotela je na visokom nivou, a ukoliko epidemiološka situacija dozvoli zaista ćemo ostvariti rezultate o kojima nijsmo razmišljali u aprilu", kazao je Popović.

On smatra da će broj gostiju premašiti 60 do 70 odsto posjete iz 2019. godine.

"Ipak, zbog smanjenih cijena u odnosu na 2019. ne može se precizirati finansijski rezultat. Ukoliko se dobro odradi septembar i oktobar mogli bi ostvariti 45 do 50 odsto iz 2019. godine", smatra Popović.

On je dodao da je ranije bilo dosta gostiju sa Zapada, ali da oni ove godine nijesu u mogućnosti da dođu u velikom broju.