Predsjednica Ustavnog odbora Jelena Božović, poslanica Nove srpske demokratije (NSD), najavila je podnošenje krivične prijave protiv poslanika Nermina Abdića. Ona tvrdi da je tokom sjednice Ustavnog odbora bila primorana da napusti salu zbog ugrožene bezbjednosti.

– Hvala “svima” koji su osudili napad na mene kao ženu na sjednici Ustavnog odbora. Nažalost, nemam kome da se zahvalim. Niko nije osudio čin koji je čitava javnost mogla da vidi. Bila sam primorana da se branim od nasrtaja poslanika Nermina Abdića, koji je čupao mikrofon i nasilno prekinuo sjednicu – izjavila je Božović.

Dodala je da je uz pomoć kolega iz partije uspjela da napusti prostoriju jer je, kako kaže, prijetnja po njenu bezbjednost bila ozbiljna.

Poseban akcenat stavila je na incident sa dimnom bombom koja je, prema njenim riječima, bačena tokom sjednice i dodatno ugrozila njeno zdravlje.

– Da je neko bacio bombu ili napao neku poslanicu opozicije, sve bi se diglo na noge. Ali očigledno kao srpska političarka u Crnoj Gori nisam zavrijedila pažnju ni nevladinih organizacija, ni ombudsmana, ni policije – poručila je Božović.

Prema njenim riječima, sjednica je vođena u skladu sa pravilima i omogućila je prisustvo svih poslanika, iako neki nisu na vrijeme prijavili učešće. Uprkos tome, napominje da nije dobila podršku ni od kolega iz opozicije.

Božović je najavila da će podnijeti krivičnu prijavu protiv Abdića i zahtijevati istragu o tome ko je unio i zapalio dimnu bombu u sali.

– Ovakvo bahato i siledžijsko ponašanje mora biti sankcionisano, jer ovako ne može dalje – zaključila je Božović.