Zakazivanjem sjednice parlamenta za četvrtak 28. april uspostavlja se opasna politička praksa koja može imati nesagledive posledice na demokratske procese u Crnoj Gori, poručio je poslanik Ujedinjene Vladimir Dobričanin.

- Danas se mi, iz Ujedinjene Crne Gore pitamo da li bi najsmislenije bilo održati minut ćutanja jer se sprema eutanazija demokratije u Crnoj Gori formiranjem neke nove, eksperimentalne, manjinske Vlade. Da li će zakazivanje mimo poslovničke procedure i jasnih normi kojima se čuva i zakonitost i ustavnost odlučivanja u najvišem zakonodavnom domu u Crne Gore postati neustavna i veoma opasna praksa koja u politički sistem na mala vrata uvodi anarhizam? - upitao je on.

Poručio je u ime Ujedinjene Crne Gore, kao poslanik Skupštine Crne Gore, da u ovom neustavnom prevratu neće učestvovati jer se njime ruše svi oni principu moderne demokratije za koje se iskreno i bezrezervno bore.

;ab_channel=AloOnlineME