Ministar finansija i socijalnog staranja Milojko Spajić kazao je da osuđuje agresiju Rusije na Ukrajinu.

On je, na konferenciji za medije, odgovarajući na pitanje novinara da li se zalaže za sankcije Rusiji, rekao da svoje evropejstvo ne treba da dokazuje nikome.

– Ja i Jakov (Milatović) smo bili u tim zemljama, nosimo te vrijednosti. Protiv smo agresije Rusije i osuđujemo takav čin. Mi se ne bavimo geopolitikom. Imate ministra vanjskih poslova koje treba da rešetate o tome. Moj stav je da je to bila katastrofalna agresija koja će biti loša prvo za Rusiju, a onda i Evropu koja ulazi u težak ekonomski ciklus – istakao je Spajić.

Smatra da je to moralo biti prevenirano.

– Ljudi se raduju sankcijama ovdje kod nas ponekad. Ja sam dijete 90ih, živio u Crnoj Gori pod sankcijama, ja sam bio protiv Slobodana Miloševića, ali on je bio još jače na vlasti posle tih sankcija. Ne mogu da vjerujem da se neko u Crnoj Gori raduje sankcijama a da je proživio devedesete. Mislite da će Putin ikad doći u Crnu Goru? Neće. A da li ću ja glasati, sigurno da hoću. To je politika EU – naglasio je Spajić.

On je poručio da Crna Gora kao odgovorna država treba da se uskladi sa politikama EU, jer je naš geopolitički cilj ulazak u Uniju.

– Ali opet kažem, katastrofa mi je da se neko raduje sankcijama. Katastrofa mi je i neka vrsta rusofobije koja se javlja kod nekih neodgovornih pojedinaca koji je prenose na obične ruske građane – poručio je Spajić.