„Iskazivanjem ili uskraćivanjem podrške Rezoluciji SDP, povodom ruske agresije na Ukrajinu, biće potpuno jasan politički i vrednosni odnos svih parlamentarnih subjekata prema dramatičnim zbivanjima u Ukrajini“, saopštio je predsjednik Socijaldemokratske partije, Raško Konjević.

https://aloonline.me/vijesti/milatovic-plasim-se-da-je-abazovic-izgubio-svaki-kompas/

On je ocijenio da je cijeli svijet ovih dana potresen i zgrožen, budući da se pred očima cjelokupne svjetske javnosti dešava brutalni čin agresije na jednu suverenu zemlju.

„Svjedočimo najvećoj evropksoj i globalnoj bezbjednosnoj krizi nakon okončanja 2. svjetskog rata, nakon koje ništa u međunarodnim odnosima i stanju globalne bezbjednosne arhitekture neće biti isto. Ne treba posebno isticati i reperkusije svega toga na Evropu, i na region Zapadnog Balkana kojem pripadamo. Zato je od značaja i da svi politički subjekti u Crnoj Gori jasno definišu svoj politički odnos prema tragičnim ukrajinskim dešavanjima. Predlog Rezolucije povodom ruske agresije na Ukrajinu biće predat sjutra u proceduru sa potpisima podrške onih poslanika i subjekata koji imaju jasan odnos prema ovom pitanju“, poručio je Konjević.

Podsjetimo, Raško Konjević je bio dio vlasti koja je podržavala napade SAD na Siriju, kao i one koja je pregazila suverenitet bratske države Srbije.