-Penzioneri kao jedna od najugroženijih kategorija stanovništva već predugo vremena su na margini društva i što je više nego porazno većina ne može dostići ni trećinu potrošačke korpe. Smatramo da je neophodno u što kraćem roku izglasati izmjene Zakona o penzijskom i invalidskom osiguranju kojim bi najniža isplaćena penzija iznosila makar 200 eura-navode u saopštenju.
Dodaju: "Penzioneri kao najranjivija kategorija stanovništva moraju imati poseban tretman države, i smatramo da je ovo najmanje što možemo učini za njih. Vrijeme je da u Crnoj Gori krene proces reformi kojim će se o svakom građaninu vodiiti računa jednak".
-Cilj je stvaranje društva jednakih šansi, otvaranje novih radnih mjesta, posebna briga kroz razne programe o najranjivijim kategorijama stanovništva. Jer samo zadovoljan građani je garant prosperiteta društva i odlika jake države-poručuje Radnička partija.