Predsjednik Pokreta za promjene Nebojša Medojević ocijenio je da je vlasnik kompanije „Carine” Čedo Popović, kako je naveo, lako pronašao zaštitnike među onima koji su poslije smjene DPS-a došli na vlast u Crnoj Gori.

Medojević je, komentarišući na mreži Iks slučaj uzurpacije kupališta u Baošićima, naveo da država mora da reaguje odlučno i bez kompromisa u slučajevima nelegalne gradnje i devastacije prostora.

„Čedo Popović, nezajažljivi DPS tajkun, vrlo lako je pronašao zaštitnike svojih kriminalnih poduhvata kod oslobodilaca”, napisao je Medojević.

Lider PzP-a smatra da je jedino efikasno rješenje da nadležni organi donesu rješenje kojim bi investitoru bilo naloženo da u zakonskom roku sam ukloni sve što je, kako tvrdi, nelegalno izgrađeno.

„Ako to ne uradi u propisanom roku, država treba da mu to sruši i dovede lokaciju u prvobitno stanje, prije uzurpacije i devastacije prostora”, naveo je Medojević.

On je dodao da troškovi uklanjanja nezakonito izgrađenih objekata moraju biti naplaćeni od investitora, uz mogućnost prinudnog izvršenja.

„Sve ostalo je pobjeda korupcije i kriminala”, poručio je Medojević.