Košarkaši Jute Džez savladali su Dalas Meverikse sa 100:99 zakucavanjem Gobera na 11 sekundi do kraja i tako su izjednačili na 2-2 u seriji prve runde plej-ofa zapadne konferencije NBA.
Prethodno je Pauel promašio oba penala na 19 sekundi do kraja, a prije toga smo vidjeli koševe Dončića na jednoj i Mičela na drugoj strani. U poslednjem napadu Mevsa Dinvidi je promašio trojku za pobjedu, a serija se sada seli u Dalas.
Džez je sveo rivala na samo 18 poena u poslednjoj deonici, u kojoj su Mevsi dali samo dva koša za prvih sedam minuta i završili su je sa 33 posto šuta iz igre.
Luka Dončić odigrao je svoj prvi meč u ovogodišnjem plej-ofu i upisao je 30 poena (11-21 iz igre), 10 skokova i 4 asistencije.
https://aloonline.me/sport/fudbal-bajern-nemacka-pobjeda-vijest/
„Malo sam umoran, ali izvanredan je osećaj vratiti se“, rekao je Dončić.
Džejlen Branson, koji je blistao u Dončićevom odsustvu, imao je 23 poena (7-18 iz igre), 5 skokova i 3 asistencije, a po 11 poena upisali su Dvajt Pauel (3-3 iz igre, 7sk), Redži Bulok (4-9 iz igre) i Dorijan Fini-Smit (4-7 iz igre, 4sk, 3ast).
Za Džez je najefikasniji bio Džordan Klarkson sa 25 poena (9-16 iz igre, 4sk), Donovan Mičel imao je 23 poena, mada uz šut iz igre 7-21, a dodao je i 6 skokova i 7 asistencija. Rudi Gober zabeležio je 17 poena (4-8 iz igre, 9-18 penali) i 15 skokova, dok je Bojan Bogdanović dodao 12 poena (4-10 iz igre). Uz to, hrvatski košarkaš je čuvao i Dončića i Bransona tokom utakmice.
Peta utakmica igra se u ponedeljak na utorak od 3.30 po srednjoevropskom vremenu.