Evropski "vječiti", a ni derbi ovoga puta nije bio daleko od evropskog. Prilično zanimljiv fudbal viđen je u 165. po redu okršaju Partizana i Crvene zvezde u Humskoj.

Navikli su crno i crveno-bijeli svoje navijače na dosta slabe partije u međusobnim duelima prethodnih godina. Loš fudbal, dosta prekida i malo pravih prilika. Međutim, ovoga puta bilo je i onih dobrih strana - golova prije svega, a onda i svega drugog.

Gledali smo zaista ravnopravan duel, a na kraju je takav bio i rezultat (1:1). Crveno-bijeli su bili bolji rival sve do 36. minuta. Prijetili su prije svega preko Aleksandra Kataija koji je pogodio prečku. Loik Dioni je mogao da obraduje "zvezdaše" na samom početku utakmice, međutim odličan je večeras bio Aleksandar Popović.


Bibras Natho i trenutak ispiracije u već pomenutom 36. minutu doneli su prednost Partizanu. Odličan šut sa nekih 20 metara i loše postavljen Milan Borjan bili su dovoljni za erupciju oduševljenja među crno-bijelim navijačima.


Crno-bijeli su tada konačno zaigrali. Mogli brzo da udvostruče prednost ponovo preko Natha, ali iskusni vezista nije mogao do novog pogotka.


U drugom poluvremenu nešto manje pravih prilika sve do 75. minuta kada je Nikola Terzić promašio jednu odličnu šansu, a prije toga i Rikardo Gomeš je mogao da se upiše u strijelce.


Kao što je Partizan kaznio promašaje Zvezde u prvom, tako je i Katai kaznio neiskorišćene šanse domaćih. Centaršut Milana Rodića i samo se popularni "Magiko" poklonio i krenuo na sjever da proslavi pogodak.


Crno-bijeli su posle šest godina bili na korak do pet bodova prednosti, ali će priliku za to morati da potraže na drugom mjestu. Svakako, crno-bijeli i dalje ostaju na prvom mjestu sa dva boda više od najljućeg rivala. Slijedi nekoliko dana pauze, a onda i vanredno kolo. Već u četvrtak Partizan gostuje Mladosti u Lučanima, a Zvezda dočekuje Voždovac.