Ljudi u Japanu se pitaju šta je natjeralo premijera Fumija Kišidu da noću pobjegne iz svoje rezidencije i prenoći u hotelu.

Prema pisanju lokalnih medija, Kišida je u rezidenciju stigao oko 20 časova, ali je nekoliko sati kasnije žurno otišao.

Ne navode se tačni razlozi koji su premijera natjerali da prenoći u hotelu. Prema nekim izvještajima, tamo se pokvarila neka oprema pa je zbog zoga užurbano napustio svoju rezidenciju.

Prema drugoj verziji, premijera su otjerali duhovi. Kako se ispostavilo, rezidencija je na lošoj reputaciji, jer prema nekim izvještajima u njoj žive duhovi. Prema drugoj verziji, život u rezidenciji dovodi do brzog penzionisanja.

Glasine podstiče i činjenica da je Kišida prvi premijer u poslednjih 10 godina koji je pristao da živi u toj rezidenciji.