Predsjednik Aleksandar Vučić obilazi Dežurni operativni centar Vojno-bezbjednosne agencije.

Rušenje međunarodnog poretka naoružavanjem Prištine ima za cilj da se suprotno Rezoluciji 1244 i povelje UN ne samo u potpunosti sa KiM ukloni trag postojanja Republike Srbije, već i srpskog naroda, ističe Vučić.

Aleksandar Vučić je, tokom obilaska Dežurnog operativnog centra VBA, rekao da “ne smijemo da se pravimo slijepi povodom onoga što se dešava oko nas, a sve suprotno međunarodno pravnim normama“.

"Kršeći Rezoluciju 1244 ugrožavaju regionalu bezbjednost i stabilnost, snage tzv. KBS ne bi smjele da postoje, a imaju 223 oklopnih vozila“, rekao je Vučić.

Najavio je mnogo više ulaganja od onih planiranih budžetom.
"Danas svi razumeju zašto je važno da imamo snažnu vojsku, bez nje ne bismo mogli da postojimo kao država", ističe Vučić.

Zajedno sa predsjednikom Aleksandrom Vučićem, Dežurni operativni centar VBA obilaze i ministar odbrane Miloš Vučević, zamjenik načelnika Generalštaba Vojske Srbije general potpukovnik Želimir Glišović, kao i predstavnici VBA.