Direktor KBC Kosovska Mitrovica Zlatan Elek, izjavio je da su pripadnici tzv. kosovske policije rano jutros zaustavili sanitet tog kliničko bolničkog centra, nakon čega su „brutalno izvukli vozača i medicinske radnike”.
Elek je za Tanjug rekao da je sanitet zaustavljen po povratku iz Beograda, u blizini administrativnog prelaska Brnjak.
Pripadnici tzv. kosovske policije su izvršili pretres, rekavši da „svako može da nosi bijeli mantil”, ali prema riječima Eleka, ništa nisu našli, prenose srpski mediji.
Direktor KBC Kosovska Mitrovica je naveo da iz tzv. kosovske policije nisu rekli zbog čega su zaustavili sanitet, ali je istakao da se to redovno dešava u poslednje vrijeme.
Prema njegovim riječima, u poslednjih četiri do pet mjeseci tzv. kosovska policija više od 210 puta zaustavila sanitet KBC Kosovska Mitrovica.