Odmah po okončanju žrijeba, svi su poželjeli da u četvrtfinalu Rolan Garosa gledaju novi duel Novaka Đokovića i Rafaela Nadala. E, pa došao je i taj dan, vrijeme je za spektakl.

Ovo nije obično četvrtfinale, ovo je meč koji bi mogao da odredi istoriju bijelog sporta. Rivalstvo koje je odavno prevazišlo okvire tenisa. Ne radi se samo o tome ko će proći u polufinale, ulog je mnogo veći. Neće onaj ko večeras slavi podići trofej, uradiće mnogo više. Ovo je 59. bitka u ratu, možda nije poslednja, ali je vjerovatno ona koja će odlučiti konačnog pobjednika i posle koje će biti poznato ime apsolutnog vladara.

Đoković - Nadal epizoda 59


Novak Đoković i Rafael Nadal sastali su se čak 58 i po tome su rekorderi. Srbin vodi 30:28 u pobjedama.

Vrijeme je za 58. epizodu klasika koji se održava na "Nadalovom terenu". Ako se Rafa negde osjeća kao kod kuće onda je to Rolan Garos, gdje je izgubio samo tri puta (2009. godine od Robina Soderlinga, 2015. i 2021. od Novaka Đokovića). Dakle, ako neko zna kako protiv Španca u Parizu, onda je to Novak.

Rivalstvo Novaka i Rafe datira još iz 2006. godine. Prvi put su se sreli baš na Rolan Garosu, kada je Đoković posle izgubljena dva seta meč predao zbog povrede.

Ukupno su se na najvećem turniru na narandžastoj podlozi sastali osam puta i "Bik sa Majorke" je slavio u šest navrata.

Đoković je pobijedio u četvrtfinalu 2015. godine (7:5, 6:3, 6:1), kao i prošle godine kada su igrali u polifinalu, kada je prvi reket svijeta slavio posle preokreta u četiri seta.

Imajući u vidu formu u kojoj se nalaze, da je neka druga podloga u pitanju, Novak bi bio veliki favorit, ali na terenu ,,Filip Šatrije" to nije slučaj. Kao što je i sam Đoković rekao, ne postoji veći izazov u tenisu nego pobijediti Nadala na Rolan Garosu, čoveka koji je "Kup musketara" podizao nevjerovatnih 13 puta.

;t=1s