Predjsednik Pokreta za promjene(PzP) i jedan od lidera Demokratskog fronta(DF) Nebojša Medojević, kazao je da „jeftina politička demgogija i populizam pripadnika brigada mučenika tzv. ”Trebinjske grupe” u CG poznatijih pod kodnim imenom “BABINA UNUČAD IZ DPS” nije izdržala ni pola godine“.

„Program “Evropa sad – GRČKA sjutra” curi na sve strane. Pojeli budžetsku rezervu, ostavili dugove prema sistemu zdravstva, firmama ponuđačima iz sistema javnih nabavki, kapitalnih investicija, dugove opštinama, poremetili sistem zarada u javnom sektoru, i ugrozili likvidnost privrede“, kazao je Medojević.

Babina unučad iz Trebinjske grupe, kaže Medojević, „su sebi dobro pripunili džepove provizijama od plaćanja iz budžeta i sada se prave Medenice, kada stižu računi njihovih eksperimenata“.

„Od januara ove godine u kontinuitetu se smanjuje broj isplaćenih zarada u Crnoj Gori. Tako je u januaru predato 165,472 IOPPD obrazaca za zarade, februaru 160.458, martu 151.716 , a u aprili 119.553. Svaki mjesec primjene programa “Evropa sad” broj isplaćenih zarada je sve manji i manji. U odnosu na decembar 2021, broj obračunatih (a broj isplaćenih zarada je još manji za najmanje 20%) za 59.023 ili za 33%“, navodi on.

Medojević je kazao da se plate po programu “ babinih unučadi iz trebinjske grupe, isplaćuju se redovno samo korisnicima budžeta, a da su splate u privatnom sektoru drastično redukovane.

„Zahtjeve za povećanjem zarada u javnom sektoru najavljuju prosvetari i policajci, što će potrošnju države dodatno povećati i gurati državu u nova zaduženja. Staro zlatno pravilno zdravih finansija kaže da se zarade mogu povećivati i biti održive samo povećanjem produktivnosti. “Genijalne” ideje da se plate povećavaju i finansiraju dodatnim zaduženjem vode ka bankrotu javnih finansija i novim zaduženjima po sve skupljim kamatama. Ali možda će Dritan da dogovori sa Sorošem i kavčanima da intenzivniranjem šverca cigareta i kokaina, finansira rupu u budžetu koja će biti sve veća i veća. Ili će Mickej pranjem novca od kokaina preko kriptovaluta popuniti državnu kasu“, istakao je Medojević.

Sve u svemu, kaže Medojević, „sve nam cvjeta. Evroatlantske integracije bujaju i sve ide kao po loju. Samo da ima dovoljno bijelog praha da se šmrka“.

„Moj pokušaj da ozbiljno i stručno analiziramo stanje naših javnih finansija i likvidnost privrede u startu je kapitulirao pred kokainskim euforijama DPS BABINIH UNUČADI IZ TREBINJSKE GRUPE. O energetskoj, finansijskoj i krizi hrane kao posledicama rata u Ukrajini, nemam s kim ni posvađati se“, naveo je Medojević.

Sad je najvažnije, navodi Medojević, „da Dritan iživi svoje dječake snove i što više leti malim avionom“.

„A vi sirotinjo, napušite se euroatlantskih integracija i ostalih droga“, zaključio je Medojević.

;t=3s&ab_channel=AloOnlineME