Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić izjavio je danas da je predsjednik Aleksandar Vučić predlogom da Srbija bude mjesto eventualnog sastanka izabranog predsjednika Amerike Donalda Trampa i predsjednika Rusije Vladimira Putina dodatno podigao ugled naše zemlje u međunarodnoj zajednici. Srbija je spremna da ponudi sve resurse da pomogne da se globalni problem riješi.
On je u intervjuu za Tanjug rekao i da će Srbija lobirati i ponuditi dobre usluge, a da će „veliki” gledati šta je njihov interes.
„Predsednik Vučić zaista ovim predlogom stavlja našu zemlju dodatno na mapu u međunarodnoj zajednici i čak i da do susreta nikada ne dođe, Srbija je prepoznata danas u međunarodnoj areni kao zemlja koja može, koja je pouzdana, koja je kredibilna i koja se zato razmatra kao jedna od mogućih lokacija za takve samite i susrete”, rekao je Đurić.
Đurić kaže da je Srbija i u prošlosti bila domaćin različitim razgovorima za koje se u javnosi ne zna, poput razgovora o Avganistanu, Bliskom istoku.
„I danas smo spremni da ponudimo sve naše resurse da pomognemo tome da se globalni problem reši”, dodao je on.
Komentarišući razmatranje Srbije kao domaćina za taj sastanak, Đurić kaže da sama činjenica da je naša zemlja „u igri za tako nešto i da je to doživljeno kao nešto što je prihvatljivo u svetu, nas izdiže iz blata svakodnevnih balkanskih sukoba i podela”.
Šef srpske diplomatije dodaje da u te sukobe i podjele žele da nas uvuku pojedini regionalni političari kojima se, kako ističe, nikako ne dopada da Srbija odskoči bilo u ekonomskom pogledu, infrastrukturnom ili kada je riječ o ugledu u međunarodnoj zajednici, prenosi Tanjug.